Żory regeneracja turbin - naprawa turbosprężarek

MENU
tel. 605 607 702
Poniedziałek - piątek
od 8 do 16, soboty od 10 do 14.
W niedzielę i święta nieczynne.
Gwarancja 24 m-ce

Żory regeneracja turbin - naprawa turbosprężarekOdzyskanie pełnej sprawności technicznej to jeden z kluczowych czynników dla wszystkich kierowców, dla których regeneracja turbosprężarki samochodowej stanowi sposób uporania się z problemem turbodoładowania w aucie. Odzyskanie tej sprawności będzie możliwe tylko i wyłącznie wtedy, gdy wszystkie prace naprawcze i regeneracyjne zostaną przeprowadzone w sposób w pełni profesjonalny i zgodny ze sztuką. Konieczne będzie zatem szczegółowe zdiagnozowanie przyczyn zaistnienia usterki, dokonanie szczegółowych pomiarów, wymiana elementów uszkodzonych lub zużytych, a także wykonanie wyważenia oraz końcowej kontroli poprawności realizacji wszystkich zadań.

Jedynie regeneracja turbosprężarki wykonana według takiego właśnie schematu będzie gwarancją tego, że odzyska ona swoje pełne walory techniczne i powróci do pierwotnej sprawności. Istotnym elementem wszystkich działań jest dokonanie diagnostyki przyczyn usterki turbiny. Dzięki temu kierowca będzie wiedział, jaki element dokonał uszkodzenia turbosprężarki lub przyczynił się do jej zużycia.

Prace serwisowe przy turbosprężarkach

zużyte łożysko turbiny
uszkodzone łopatki wirnika turbosprężarki
ocena stanu turbosprężarki przed regeneracją
zanieczyszczony kanał dolotu w turbosprężarce
montaż turbosprężarki po regeneracji
stanowisko wyważania wirnika turbosprężarki
obudowa turbosprężarki
stanowisko wyważarki turbosprężarek
Bez stosownej diagnostyki i testów kierowca nie miałby wiadomości, co wpłynęło na uszkodzenie jego turbiny. W takim przypadku nawet po zamontowaniu podzespołu fabrycznie nowego naraziłby się na to, że jego turbina znów wkrótce ulegnie szybkiej usterce. W naszym zakładzie dbamy o kieszenie naszych Klientów i do każdej naprawy podchodzimy sposób rzetelny i profesjonalny.

Skutkuje to przede wszystkim tym, że współpracujemy nie tylko z odbiorcami indywidualnymi, ale naszymi kontrahentami są również liczne warsztaty samochodowe, a także serwisy autoryzowane znanych w naszym kraju marek. Jeżeli po wykonanej diagnostyce i testach okaże się, że regeneracja turbiny samochodowej jest konieczna, zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami pod numerem podanym na stronie.

Elementy konstrukcyjne turbin

kanały dolotowe turbin regenerowanych w Żorach
obudowa zregenerowanej turbiny pod Żorami
łopatki wirnika turbosprężarki naprawianej w Żorach
wałek turbo ze śladami zużycia
montaż turbin w Żorach podczas ich regenerowania
przewód ciśnieniowy turbiny zregenerowanej pod Żorami
krócieć dolotowy turbin w Żorach
mechanizm zmiennej geometrii turbosprężarek z Żorów

Dlaczego turbosprężarki ulegają uszkodzeniomNa tak postawione pytanie można odpowiedzieć wskazując dwa obszary będące przyczyną właśnie tego, że regeneracja turbiny będzie konieczna na skutek zaistniałych uszkodzeń. Obydwa z tych obszarów wiążą się z działaniem samego kierowcy. Pierwszy z nich dotyczy samego stylu jazdy kierowcy. Jeżeli wsiadamy do samochodu i włączamy silnik, a następnie natychmiast rozpoczynamy jazdę, to musimy mieć świadomość tego, że olej silnikowy smarujący nie tylko jednostkę napędową, ale również turbosprężarkę nie zdąży w tak krótkim czasie dotrzeć do wszystkich newralgicznych punktów, w których powinien się znaleźć i wydajność takiego smarowania nie będzie w początkowych w sekundach jazdy właściwa. Szczególnie w okresie zimowym, gdy olej silnikowy jest nieco gęstszy trzeba na to zwrócić uwagę. Tak więc pamiętajmy, żeby po włączeniu silnika odczekać kilka chwil, aby ciśnienie w układzie osiągnęło właściwą wartość i aby smarowanie turbosprężarki i jednostki napędowej było właściwe.

Kolejnym elementem, o którym trzeba pamiętać jest to, że gdy kończymy jazdę nie powinniśmy natychmiast gasić silnika. Po zatrzymaniu samochodu i jeszcze przed zgaszeniem silnika powinien on przez kilka chwil popracować na wolnych obrotach. Ma to na celu spowodowanie, aby wirnik turbosprężarki powrócił do swoich obrotów biegu jałowego. Gdy o tym zapomnimy to może zdarzyć się taka sytuacja, że wspomniany wirnik turbiny obraca się jeszcze z bardzo dużą prędkością, a wyłączenie silnika odcina całkowicie smarowanie. Nie trzeba chyba mieć specjalnie zaawansowanej wiedzy mechanicznej, żeby domyśleć się, że w takim przypadku ułożyskowanie takiego wirnika bardzo na tym ucierpi. Podsumowując tę część pamiętajmy o dwóch rzeczach. Po pierwsze, przed rozpoczęciem jazdy odczekajmy chwilę i pozwólmy silnikowi popracować przez kilka chwil, a po drugie przed zgaszeniem silnika zróbmy dokładnie to samo i niech wirnik turbosprężarki ma czas, aby powrócić do swojej prędkości biegu jałowego.

Drugi obszar powodujący, że regeneracja turbiny może być konieczne stanowią zaniedbania kierowcy w zakresie systematycznej wymiany oleju silnikowego wraz z filtrami. Olej ten smaruje nie tylko turbosprężarkę, ale również i jednostkę napędową. W trakcie jego pracy do oleju przenikają mikrocząsteczki metalu oraz efekty uboczne procesów spalania w cylindrach. Wraz z upływem czasu własności smarne oleju pogarszają się i oczywiście przyczynia się to do zatykania wewnętrznych ścianek kanałów kolejowych oraz pojawia się negatywny wpływ takiej jakości oleju na łożyska turbiny. Z tej właśnie przyczyny powinniśmy w odpowiednim okresie, zalecanym przez producenta auta dokonać wymiany oleju silnikowego wraz z jego filtrem. Następną rzeczą, na którą trzeba koniecznie zwrócić uwagę jest fakt, że systematyczna wymiana filtra powietrza jest również istotna z punktu widzenia żywotności turbosprężarki. Gdy filtr ten jest zanieczyszczony, lub co gorsza wcale go nie ma, z czym niekiedy możemy się spotkać w trakcie naszej praktyki, to różne cząsteczki i zanieczyszczenia znajdujące się w powietrzu uderzają o delikatne łopatki wirnika turbosprężarki mogąc je uszkodzić. Z tej właśnie przyczyny powinniśmy pamiętać o tym, aby również i filtr powietrza systematycznie wymieniać. Gdy wskazówek tych będziemy przestrzegali to możemy liczyć na to, że regeneracja turbiny w naszym samochodzie nie będzie konieczna, lecz podzespół ten będzie pracował długo i efektywnie w naszym aucie.


Jak można rozwiązać problem uszkodzonej turbinyPraktycznie każdy kierowca, który spotyka się z problemem niesprawności turbosprężarki w swojej samochodzie na samym początku zastanawia się, jaki byłby koszt założenia nowej turbiny w swoim aucie. Gdy okaże się, że cena taka jest znacznie przekraczająca oczekiwania kierowcy z reguły następuje szukanie możliwości kupna turbosprężarki na szrocie lub wykonania regeneracji dotychczas posiadanej turbiny. O tym, że regeneracja turbiny jest znacznie lepszym rozwiązaniem, niż jakiekolwiek inne wyjście świadczy kilka kluczowych argumentów. Jest nim przede wszystkim fakt, że wraz ze zregenerowaną turbiną każdy nasz odbiorca otrzymuje szczegółowy raport diagnostyczny wskazujący na to, co doprowadziło do uszkodzenia lub przyspieszonego wyeksploatowania dotychczas posiadanej części. Rozwiązanie takie jest o tyle korzystne, że posiadając takie właśnie informacje każdy kierowca może odwiedzić mechanika i tam zlecić usunięcie wszystkich niekorzystnych czynników działających na uszkodzoną turbinę. Dopiero wtedy montaż takiego podzespołu ma jakikolwiek sens.

W przypadku, gdy starą i uszkodzoną turbinę zamienimy na podzespół nawet i fabrycznie nowy, to bez usunięcia czynników wskazanych w raporcie diagnostycznym nawet ten nowy podzespół szybko ulegnie uszkodzeniu lub przyspieszonemu wyeksploatowaniu. Regeneracja turbin samochodowych w naszym zakładzie jest realizowana już od bardzo długiego okresu czasu i w związku z tym mamy bardzo bogate i duże doświadczenie dotyczące tego właśnie obszaru. Podstawowym plusem regeneracji turbiny jest przede wszystkim przywrócenie jej do parametrów części fabrycznie nowej, otrzymana gwarancja bez limitu kilometrów w czasie jej trwania oraz atrakcyjna cena w porównaniu do jakiegokolwiek innego rozwiązania. Decydując się na kupno turbosprężarki na szrocie narażamy się na to, że część taka będzie na podobnym poziomie zużycia i wyeksploatowania, jak nasza dotychczas posiadana turbosprężarka. W tym samym nie rozwiążemy naszego problemu, a jedynie wydamy pieniądze. Biorąc pod uwagę różne możliwości rozwiązania problemu wydaje się zatem, że regeneracja turbosprężarki samochodowej dotychczas posiadanej stanowi najlepsze rozwiązanie tego problemu.
Dlaczego odzyskanie pełnej sprawności turbiny jest ważne?

- nasi Klienci oczekują powrotu kondycji turbiny do stanu fabrycznego,
- nasza regeneracja spełnia te oczekiwania,
- turbiny po naszej naprawie uzyskują bardzo duże przebiegi,
- prawidłowo działająca turbosprężarka to komfort jazdy dla każdego kierowcy,
- auto nie przepala oleju,
- ustaje problem nadmiernej emisji spalin.
tel. 605 607 702
Aquaress - 2015